Pracuj z nami

Ciągle zatrudniamy! Jeśli jesteś studentem/doktorantem/postdokiem, złóż zapytanie o stanowisko w naszych projektach, wysyłając CV naukowe na adres mstobinska@mimuw.edu.pl

Poniżej kilka wskazówek dotyczących życia i pracy w Warszawie.

Zaplanuj pobyt

Przed przyjazdem do Warszawy

Centralne Biuro Spraw Pracowniczych Uczelni musi zebrać wszystkie wymagane dokumenty, aby móc podpisać umowę. Niezbędne informacje i instrukcje otrzymasz od naszego wydziałowego pracownika kadr ( kadry@mimuw.edu.pl ). Skontaktuj się z nimi i postępuj zgodnie z ich instrukcjami.

Oto lista kontrolna, którą należy wypełnić 2 tygodnie przed podpisaniem umowy :

 1. Wypełnij ankietę swoimi danymi osobowymi. Otrzymasz go e-mailem od naszego wydziałowego pracownika HR. Po wypełnieniu ankiety odeślij ją e-mailem.
 2. Wyślij skan lub kopię dowodu osobistego lub paszportu wraz z dokumentem potwierdzającym stopień naukowy (doktorat lub równoważny). Przyspieszy to proces i ułatwi Ci zatrudnienie.
 3. Przynieś oryginalne dokumenty:
  • ID;
  • Dyplom;
  • Poprzednie świadectwo pracy (jeśli dotyczy). Za każdy rok pracy otrzymasz dodatkowy 1% wynagrodzenia.
  • Jedno zdjęcie portretowe.

Przed rozpoczęciem pracy

Zalecamy przybycie do Warszawy co najmniej 1-2 tygodnie przed rozpoczęciem pracy na Wydziale. 

Zazwyczaj zostaniesz poproszony o osobiste zameldowanie się po przybyciu do biura kadr Wydziału (ul. Banacha 2, I piętro, pokój 2260).

OTO  LISTA  KONTROLNA , KTÓRĄ NALEŻY WYPEŁNIĆ  PODCZAS PIERWSZYCH DNI  POBYTU:

1. Załóż  konto bankowe 

Otwarcie konta w Polsce jest łatwe i szybkie. Nie musisz umawiać się na żadne spotkania, a konto podstawowe jest bezpłatne. Musisz jednak dostarczyć bankowi wszystkie wymagane dokumenty. Aby cały proces był łatwy i sprawny najlepiej zadzwonić bezpośrednio do banku, wyjaśnić swój status (rezydent/nierezydent) i zapytać o wymagane dokumenty. Inne przydatne pytania to:

Otwarcie banku w Polsce jest łatwe i szybkie. Nie musisz umawiać się na żadne spotkania, a konto podstawowe jest bezpłatne. Musisz jednak dostarczyć bankowi wszystkie wymagane dokumenty. Aby cały proces był łatwy i sprawny najlepiej zadzwonić bezpośrednio do banku, wyjaśnić swój status (rezydent/nierezydent) i zapytać o wymagane dokumenty. Inne przydatne pytania to:

 • Czy numer PESEL jest wymagany?
 • Czy istnieje system bankowości internetowej?
 • Z jakich innych usług bankowych możesz skorzystać?

Wymagane dokumenty mogą się różnić w zależności od banku. Dlatego najlepiej poszukać informacji na ich stronie internetowej lub zadzwonić na infolinię.

Poniżej znajdziesz listę banków znajdujących się najbliżej MIM UW. Wielu doktorów otwiera tam konta i ma pozytywne doświadczenia

 • Oddział Banku Millenium, ul. Grójeckiej 59/63
 • ING Bank Śląski, ul. Grójeckiej 81/87
 • PKO Bank Polski SA, ul. Grójeckiej 65a

3. Zaplanuj 1 dzień na obowiązkowe  badanie lekarskie 

Zaplanuj jeden dzień na obowiązkowe badanie lekarskie w Centrum Medycznym na ul. Waryńskiego 10A lub Krakowskie Przedmieście 24/26. Zabierz ze sobą dowód osobisty (prawo jazdy, paszport itp.) w celu potwierdzenia tożsamości oraz skierowania przygotowane przez pracowników Wydziału. Po badaniu lekarskim otrzymasz zaświadczenie wymagane do akt. Prosimy o przyniesienie go do biura HR.

4. Zaplanuj 1h na obowiązkowe  szkolenie  BHP  (BHP)

Przed rozpoczęciem pracy na Uniwersytecie Warszawskim wymagane jest odbycie szkolenia BHP. Procedura jest bardzo prosta:

 • Szkolenie BHP otrzymujesz od przedstawiciela wydziału.
 • Formularz należy dostarczyć do Inspektoratu BHP na ul. Oboźnej 8, pokój 1 (Kampus Główny) i tam ostemplować (należy wypełnić przed 1 dniem zatrudnienia).
 • Formularz dostarczasz na wydział, w którym jesteś zatrudniony, a po szkoleniu otrzymujesz od trenera podpis potwierdzający ukończenie szkolenia BHP.
 • Podstemplowany formularz należy złożyć wraz z pozostałymi dokumentami w Biurze Kadr.

5. Zaplanuj około 0,5h na podpisanie wszystkich wniosków, oświadczeń, regulaminów itp., abyśmy mogli przygotować dla Ciebie umowę

6. Zleć tłumaczenie dyplomów i certyfikatów na język polski przez tłumacza przysięgłego

Pierwszy tydzień

E-mail uniwersytecki

Dostęp do uczelnianego adresu e-mail ( imię.nazwisko@mimuw.edu.pl ) uzyskasz w Laboratorium Komputerowym, pokój 2260, już pierwszego dnia pracy. W sprawach biznesowych używaj tylko tego e-maila. Jeśli chciałbyś mieć inny alias, zapytaj szefa LK (Michał Bassa, pokój 3010, II piętro;  m.bassa@mimuw.edu.pl ).

Możesz także stworzyć własne konto e-mail UW za pomocą Gmaila, aby kontaktować się ze studentami i innymi pracownikami. Szczegółowe instrukcje są dostępne  tutaj .

WAŻNE: Zaktualizuj swój adres pocztowy w wydziałowym biurze HR, aby mieć pewność, że będziesz otrzymywać na czas wiadomości z wydziału i centralnych biur uniwersyteckich.

Elektroniczna Karta Pracownika (ELP)

Każdy pracownik UW może otrzymać Elektroniczną Kartę Pracownika, niezależnie od formy zatrudnienia. Dzięki Elektronicznej Karcie Pracownika będziesz mógł:

 • zakodować na nim kartę komunikacji miejskiej
 • zapłacić za parkowanie
 • skorzystać z BUW (biblioteki Uczelni)
 • wejść do Ogrodu Botanicznego UW
 • korzystać z ośrodków sportowych UW.

ELP można uzyskać w sekretariacie właściwego instytutu (pok. 4660, III piętro)

Pierwszy miesiąc

Wyjazdy i konferencje krajowe i zagraniczne ? zanim wyjedziesz w delegację lub kupisz cokolwiek z pieniędzy projektu, koniecznie skontaktuj się z Biurem Wsparcia Badań (pokój 2110, I piętro, Magdalena Szwaranowicz:  mszwaranowicz@mimuw.edu.pl)

Przegląd  zasiłków socjalnych  ,  pomocy finansowej ,  ubezpieczenia ,  możliwości uprawiania sportu i rekreacji  ,  rodziny i dzieci.

Ubezpieczenie medyczne ? warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie medyczne, które daje dostęp do prywatnej opieki medycznej (LUX MED). Szczegółowych informacji udziela Marzena Górska  gorska@adm.uw.edu.pl , Pałac Kazimierzowski, Krakowskie Przedmieście 24/26, pok. 1.

Tutaj znajdziesz  Regulamin Pracy Pracowników  Uniwersytetu Warszawskiego.

Jeśli napotkasz jakiś problem na Uczelni, istnieje wiele jednostek, które mogą Ci pomóc, na przykład:

 • Poradnia Psychologiczna   UW
 • Koordynator antymobbingowy na UW (obecnie Magdalena Miksa;  antymobbing@uw.edu.pl ). Więcej na temat rozporządzenia antymobbingowego przeczytasz  tutaj .

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź:

Zawsze opłaca się podjąć wysiłek nauczenia się języka polskiego mieszkając w Polsce. Zapraszamy do udziału w Polonicum UW, Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców i jak najlepszego wykorzystania pobytu w Polsce. Dowiedz się więcej o  języku polskim dla obcokrajowców .

Mamy nadzieję, że ta lista kontrolna zapewni bardziej uporządkowany przegląd pierwszych dni spędzonych z nami. Cieszymy się, że jesteś na pokładzie i zawsze możesz skontaktować się z działem HR i wszystkimi kolegami z zespołu, jeśli masz jakiekolwiek pytania.