Ciągle zatrudniamy! Jeśli jesteś studentem/doktorantem/postdokiem, złóż zapytanie o stanowisko w naszych projektach, wysyłając CV naukowe na adres mstobinska@mimuw.edu.pl
Poniżej kilka wskazówek dotyczących życia i pracy w Warszawie.
Zaplanuj pobyt
- Poszukaj rozwiązań mieszkaniowych .
- Zaplanuj dojazd do kampusu: lotniska i dostępne opcje transportu w Warszawie.
- Dowiedz się , jak dojechać do miejsca zakwaterowania komunikacją miejską (strona ZTM , aplikacje Jakdojade lub BusNavi) oraz systemem rowerów miejskich Veturilo lub hulajnogami elektrycznymi Lime.
- Przegląd kosztów życia w Warszawie (NUMBEO, Expatisan).
- Wydrukuj lub pobierz mapę kampusu UW .
Przed przyjazdem do Warszawy
Centralne Biuro Spraw Pracowniczych Uczelni musi zebrać wszystkie wymagane dokumenty, aby móc podpisać umowę. Niezbędne informacje i instrukcje otrzymasz od naszego wydziałowego pracownika kadr ( kadry@mimuw.edu.pl ). Skontaktuj się z nimi i postępuj zgodnie z ich instrukcjami.
Oto lista kontrolna, którą należy wypełnić 2 tygodnie przed podpisaniem umowy :
- Wypełnij ankietę swoimi danymi osobowymi. Otrzymasz go e-mailem od naszego wydziałowego pracownika HR. Po wypełnieniu ankiety odeślij ją e-mailem.
- Wyślij skan lub kopię dowodu osobistego lub paszportu wraz z dokumentem potwierdzającym stopień naukowy (doktorat lub równoważny). Przyspieszy to proces i ułatwi Ci zatrudnienie.
- Przynieś oryginalne dokumenty:
- ID;
- Dyplom;
- Poprzednie świadectwo pracy (jeśli dotyczy). Za każdy rok pracy otrzymasz dodatkowy 1% wynagrodzenia.
- Jedno zdjęcie portretowe.
Przed rozpoczęciem pracy
Zalecamy przybycie do Warszawy co najmniej 1-2 tygodnie przed rozpoczęciem pracy na Wydziale.
Zazwyczaj zostaniesz poproszony o osobiste zameldowanie się po przybyciu do biura kadr Wydziału (ul. Banacha 2, I piętro, pokój 2260).
OTO LISTA KONTROLNA , KTÓRĄ NALEŻY WYPEŁNIĆ PODCZAS PIERWSZYCH DNI POBYTU:
1. Załóż konto bankowe
Otwarcie konta w Polsce jest łatwe i szybkie. Nie musisz umawiać się na żadne spotkania, a konto podstawowe jest bezpłatne. Musisz jednak dostarczyć bankowi wszystkie wymagane dokumenty. Aby cały proces był łatwy i sprawny najlepiej zadzwonić bezpośrednio do banku, wyjaśnić swój status (rezydent/nierezydent) i zapytać o wymagane dokumenty. Inne przydatne pytania to:
Otwarcie banku w Polsce jest łatwe i szybkie. Nie musisz umawiać się na żadne spotkania, a konto podstawowe jest bezpłatne. Musisz jednak dostarczyć bankowi wszystkie wymagane dokumenty. Aby cały proces był łatwy i sprawny najlepiej zadzwonić bezpośrednio do banku, wyjaśnić swój status (rezydent/nierezydent) i zapytać o wymagane dokumenty. Inne przydatne pytania to:
- Czy numer PESEL jest wymagany?
- Czy istnieje system bankowości internetowej?
- Z jakich innych usług bankowych możesz skorzystać?
Wymagane dokumenty mogą się różnić w zależności od banku. Dlatego najlepiej poszukać informacji na ich stronie internetowej lub zadzwonić na infolinię.
Poniżej znajdziesz listę banków znajdujących się najbliżej MIM UW. Wielu doktorów otwiera tam konta i ma pozytywne doświadczenia
- Oddział Banku Millenium, ul. Grójeckiej 59/63
- ING Bank Śląski, ul. Grójeckiej 81/87
- PKO Bank Polski SA, ul. Grójeckiej 65a
3. Zaplanuj 1 dzień na obowiązkowe badanie lekarskie
Zaplanuj jeden dzień na obowiązkowe badanie lekarskie w Centrum Medycznym na ul. Waryńskiego 10A lub Krakowskie Przedmieście 24/26. Zabierz ze sobą dowód osobisty (prawo jazdy, paszport itp.) w celu potwierdzenia tożsamości oraz skierowania przygotowane przez pracowników Wydziału. Po badaniu lekarskim otrzymasz zaświadczenie wymagane do akt. Prosimy o przyniesienie go do biura HR.
4. Zaplanuj 1h na obowiązkowe szkolenie BHP (BHP)
Przed rozpoczęciem pracy na Uniwersytecie Warszawskim wymagane jest odbycie szkolenia BHP. Procedura jest bardzo prosta:
- Szkolenie BHP otrzymujesz od przedstawiciela wydziału.
- Formularz należy dostarczyć do Inspektoratu BHP na ul. Oboźnej 8, pokój 1 (Kampus Główny) i tam ostemplować (należy wypełnić przed 1 dniem zatrudnienia).
- Formularz dostarczasz na wydział, w którym jesteś zatrudniony, a po szkoleniu otrzymujesz od trenera podpis potwierdzający ukończenie szkolenia BHP.
- Podstemplowany formularz należy złożyć wraz z pozostałymi dokumentami w Biurze Kadr.
5. Zaplanuj około 0,5h na podpisanie wszystkich wniosków, oświadczeń, regulaminów itp., abyśmy mogli przygotować dla Ciebie umowę
6. Zleć tłumaczenie dyplomów i certyfikatów na język polski przez tłumacza przysięgłego
Pierwszy tydzień
E-mail uniwersytecki
Dostęp do uczelnianego adresu e-mail ( imię.nazwisko@mimuw.edu.pl ) uzyskasz w Laboratorium Komputerowym, pokój 2260, już pierwszego dnia pracy. W sprawach biznesowych używaj tylko tego e-maila. Jeśli chciałbyś mieć inny alias, zapytaj szefa LK (Michał Bassa, pokój 3010, II piętro; m.bassa@mimuw.edu.pl ).
Możesz także stworzyć własne konto e-mail UW za pomocą Gmaila, aby kontaktować się ze studentami i innymi pracownikami. Szczegółowe instrukcje są dostępne tutaj .
WAŻNE: Zaktualizuj swój adres pocztowy w wydziałowym biurze HR, aby mieć pewność, że będziesz otrzymywać na czas wiadomości z wydziału i centralnych biur uniwersyteckich.
Elektroniczna Karta Pracownika (ELP)
Każdy pracownik UW może otrzymać Elektroniczną Kartę Pracownika, niezależnie od formy zatrudnienia. Dzięki Elektronicznej Karcie Pracownika będziesz mógł:
- zakodować na nim kartę komunikacji miejskiej
- zapłacić za parkowanie
- skorzystać z BUW (biblioteki Uczelni)
- wejść do Ogrodu Botanicznego UW
- korzystać z ośrodków sportowych UW.
ELP można uzyskać w sekretariacie właściwego instytutu (pok. 4660, III piętro)
- Instytut Matematyki imat@mimuw.edu.pl
- Instytut Informatyki iinf@mimuw.edu.pl
- Instytut Matematyki Stosowanej imsm@mimuw.edu.pl
Pierwszy miesiąc
Wyjazdy i konferencje krajowe i zagraniczne ? zanim wyjedziesz w delegację lub kupisz cokolwiek z pieniędzy projektu, koniecznie skontaktuj się z Biurem Wsparcia Badań (pokój 2110, I piętro, Magdalena Szwaranowicz: mszwaranowicz@mimuw.edu.pl)
Przegląd zasiłków socjalnych , pomocy finansowej , ubezpieczenia , możliwości uprawiania sportu i rekreacji , rodziny i dzieci.
Ubezpieczenie medyczne ? warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie medyczne, które daje dostęp do prywatnej opieki medycznej (LUX MED). Szczegółowych informacji udziela Marzena Górska gorska@adm.uw.edu.pl , Pałac Kazimierzowski, Krakowskie Przedmieście 24/26, pok. 1.
Tutaj znajdziesz Regulamin Pracy Pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.
Jeśli napotkasz jakiś problem na Uczelni, istnieje wiele jednostek, które mogą Ci pomóc, na przykład:
- Poradnia Psychologiczna UW
- Koordynator antymobbingowy na UW (obecnie Magdalena Miksa; antymobbing@uw.edu.pl ). Więcej na temat rozporządzenia antymobbingowego przeczytasz tutaj .
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź:
Zawsze opłaca się podjąć wysiłek nauczenia się języka polskiego mieszkając w Polsce. Zapraszamy do udziału w Polonicum UW, Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców i jak najlepszego wykorzystania pobytu w Polsce. Dowiedz się więcej o języku polskim dla obcokrajowców .
Mamy nadzieję, że ta lista kontrolna zapewni bardziej uporządkowany przegląd pierwszych dni spędzonych z nami. Cieszymy się, że jesteś na pokładzie i zawsze możesz skontaktować się z działem HR i wszystkimi kolegami z zespołu, jeśli masz jakiekolwiek pytania.